DŁUGI. UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA.
PIXABAY.COM
Zaprzestałeś spłacania kredytów, pożyczek oraz innych zobowiązań? Wpadłeś w spirale zadłużenia, stałeś się niewypłacalny? Wydaje Ci się, że Twoja sytuacja jest bez wyjścia, nie wiesz co robić? To znaczy, że nie słyszałeś jeszcze o tzw. upadłości konsumenckiej.

Jest to specjalny rodzaj postępowania przeznaczonego dla osób fizycznych (nieprowadzących działalności gospodarczej), które znalazły się w tarapatach finansowych. Jego celem jest oddłużenie upadłego i stworzenie możliwości skorzystania z tzw. nowego startu.

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej należy złożyć w Sądzie Rejonowym, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania dłużnika.

Musisz także wiedzieć, że z upadłości konsumenckiej może skorzystać również były przedsiębiorca, który ma długi związane z prowadzoną kiedyś działalnością gospodarczą.

Według statystyk do 31 października 2016 r. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym opublikowano ogłoszenia postanowień sądu o ogłoszeniu upadłości w stosunku do ponad 3 500 osób.

Czasem los płata nam figle i układa się wbrew naszym założeniom i przewidywaniom. Nie użalaj się jednak nad sobą, tylko działaj. Już dziś pomyśl o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, który być może da Ci szansę na nowy start.

Kancelaria udziela  w powyższym zakresie porad prawnych, prowadzi negocjacje z wierzycielami, przygotowuje i prowadzi sprawy o upadłość.

Certyfikat: UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA W PRAKTYCE

Certyfikat: UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA W PRAKTYCE

 

Skontaktuj się z nami!