Skip to content

Porady Prawne Częstochowa – Kancelaria Prawna Brodziak-Grzyb

Kancelaria udziela porad prawnych, zapewnia reprezentację przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi we wszystkich instancjach na terenie całego kraju, w postępowaniach egzekucyjnych oraz przed organami administracji publicznej.

Porada prawna – mity i fakty.

Z pewnością wielu z Was spotkało się ze słynną maksymą rzymską: NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI (ignorantia iuris nocet)!

Jak dowodzą liczne badania – nie jest najlepiej ze świadomością prawną Polaków. Liczne zmiany w przepisach, enigmatyczne sformułowania ustawodawców i kwestia odpowiedniej interpretacji powoduje, że czasem nie jesteśmy w stanie zrozumieć co autor miał na myśli.

W swojej praktyce często spotykam się z Klientami, którzy zgłaszają się do mojej Kancelarii, gdy już jest za późno …

A tak niewiele czasem trzeba.

W sporej ilości spraw, aby uniknąć wielu przykrych w skutkach konsekwencji wystarczy już sama porada prawna, analiza pod kątem prawnym, nakierunkowanie, wyprowadzenie z błędu. Koszty takiej porady prawnej w porównaniu z ewentualnymi skutkami naszego błędnego działania są w zasadzie żadne.

Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie z prawnikiem, który w miłej atmosferze udzieli porady prawnej i pomoże Ci nie tylko zrozumieć przepisy, ale także ’’ugryźć temat’’ od strony praktycznej.

Nie bójmy się porad prawnych i prawników – to też ludzie. Panuje powszechne przekonanie, że chcąc skorzystać z pomocy prawnika musimy przygotować się na wydanie fortuny. Tymczasem jest to zdecydowanie mylne wyobrażenie. Niejednokrotnie zwykła, jednorazowa porada prawna, konsultacja, rozmowa i ukierunkowanie wystarczy, aby rozwiązać sprawę bez dotkliwych konsekwencji oraz konieczności prowadzenia długotrwałych, żmudnych i drogich procesów.

 

Ile kosztują porady prawne?

Koszt porad prawnych kształtuje się różnie. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania sprawy, czasu, który należy poświęcić na spotkanie z Klientem i zapoznanie się z problemem, miasta w którym znajduje się Kancelaria i często od samej Kancelarii. I tak inne stawki będą występowały w takiej aglomeracji jak Warszawa, a inne w takiej jak Częstochowa.

Koszt porady prawnej, konsultacji prawnej- najczęściej kształtuje się w granicach od 100 zł – 400 zł. Przed umówieniem się na spotkanie z prawnikiem warto zawsze zapytać jaki jest koszt udzielanej przez niego porady prawnej. Czas klasycznej konsultacji prawnej to najczęściej ok. 30-60 min.

Koszt samej porady prawnej należy jednak odróżnić od np. analizy, przygotowania umowy czy sporządzenia pisma lub opinii. Są to już odrębne, dodatkowe koszty, których wysokość również zależy od wielu czynników. Czasem koszt porady prawnej zaliczany jest na poczet ewentualnej, dalszej usługi prawnej.

Trzeba mieć również na uwadze, że niejednokrotnie w celu udzielenia rzetelnej i precyzyjnej porady prawnej konieczna jest analiza dokumentów, co wiąże się w większości przypadków z dodatkowymi kosztami.

 
Porady Prawne Częstochowa
 

Czego dowiemy się na poradzie prawnej?

Porada prawna jest z pewnością odrębną (od sporządzania opinii prawnych, opracowywania pism, reprezentowania przez Sądami, Urzędami etc.) formą świadczenia usług prawnych.

Tak po ludzku rzecz ujmując – porada prawna to po prostu ustna informacja przekazywana Klientowi przez prawnika. Po przedstawieniu przez Klienta swojego problemu, stanu faktycznego, wątpliwości i pytań – prawnik, w miarę możliwości, udziela mu wszelkich niezbędnych informacji w zakresie objętym poradą. Klient podczas takiej porady prawnej może się dowiedzieć jakie kroki prawne musi podjąć, a jakich nie powinien, aby nie narazić się na szkodę. Z jakimi kosztami powinien się liczyć, jakie jest ryzyko przegranej, a jaka jest szansa na wygraną, jakie dokumenty powinien zgromadzić etc.

Taka pierwsza porada prawna często pomaga nam podjąć ostateczną decyzję, czy brnąć w dalszy spór, czy zakładać sprawę, jakie kroki prawne podjąć. Prawnik podczas takiej konsultacji przedstawia zasadność ewentualnego powództwa i wskazuje ’’za’’ i ’’przeciw’’.

Bardzo często podczas takiej porady możemy się dowiedzieć np. w jaki sposób załatwić wszelkie sprawy spadkowe, w związku ze śmiercią bliskiej osoby czy sprawy administracyjne w urzędach. Możemy uzyskać informacje jak np. zainicjować sprawę o rozwód, podział majątku czy upadłość konsumencką, czego możemy się spodziewać i czego nie powinniśmy robić.

Zaczerpnięcie porady prawnej w odpowiednim czasie, wielokrotnie pozwala uniknąć przykrych i drogich konsekwencji.

 

Kancelaria Prawna Brodziak – Grzyb z siedzibą w Częstochowie udziela porad prawnych w wielu dziedzinach prawa (prawo spadkowe, prawo cywilne, prawo rodzinne, rozwód, podział majątku, upadłość konsumencka, windykacja). W celu uzyskania porady prawnej uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny, dostępny na stronie naszej Kancelarii (Częstochowa) celem umówienia spotkania z prawnikiem.

KLIKNIJ I ZADZWOŃ!