Skip to content

Rozwody – Kancelaria Prawna Brodziak-Grzyb

Kancelaria udziela porad prawnych, zapewnia reprezentację przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi we wszystkich instancjach na terenie całego kraju, w postępowaniach egzekucyjnych oraz przed organami administracji publicznej.

O kancelarii
 

Praktyka i wiedza teoretyczna są gwarancją, że Klienci Kancelarii otrzymają specjalistyczną pomoc w kryzysowych sytuacjach na każdym etapie postępowania oraz satysfakcjonujące rozwiązanie powierzonej sprawy.

Celem Kancelarii jest zapewnienie szerokiego dostępu do profesjonalnej obsługi prawnej. Świadczymy usługi zarówno dla przedsiębiorstw jak i osób fizycznych.

Rozwód jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w naszym życiu. Niestety z roku na rok rośnie nie tylko ilość zawieranych związków małżeńskich, lecz wraz z nimi przybywa także spraw rozwodowych, nad którymi dzień w dzień pracuje sztab prawników – adwokatów, radców prawnych, sędziów. Rozwiązanie małżeństwa to nie tylko potężna walka emocjonalna, ale niekiedy także długotrwała prawnicza bitwa, pełna zasadzek i zwrotów akcji. Warto zatem poszukać profesjonalnego wsparcia doświadczonego adwokata lub radcy prawnego, który pomoże nam przetrwać te trudne chwile, zarówno od strony formalnej, jak i emocjonalnej.

 

Najtrudniejszy pierwszy krok.

rozwód
Najtrudniejszy pierwszy krok.

Zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego to kodeksowa przesłanka do orzeczenia rozwodu. Oznacza rozpad wszelkich więzi życiowych pomiędzy żoną, a mężem – zarówno tych ekonomicznych, duchowych, jak i fizycznych. Bez nich małżeństwo nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Obecnie jedną z najczęściej spotykanych przyczyn rozwodów jest zdrada. Są również inne, jak np. alkoholizm jednej ze stron, uzależnienie od hazardu czy po prostu niezgodność charakterów, która ujawnia się po zawarciu związku małżeńskiego. Wtedy w naszej głowie zaczyna pojawiać się mnóstwo pytań. Czy kończę ten związek i biorę rozwód? Jak sformułować pozew o rozwód i kolejne pisma procesowe? Czego żądać? Co będzie, jeśli sąd nie udzieli rozwodu? Co z dziećmi? Wybór odpowiedniego pełnomocnika procesowego jest w tej sytuacji niezwykle ważny. Przez cały proces przeprowadzi nas doświadczony radca prawny lub adwokat, który będzie służył pomocą prawną na każdym etapie sprawy rozwodowej i rozwieje wszelkie nasze wątpliwości. Profesjonalna reprezentacja przed sądem to połowa sukcesu.

 

Pozew o rozwód i co dalej? Rozwód Częstochowa

Pozew o rozwód składa się w sądzie okręgowym właściwym ze względu na ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków, jeżeli choć jedno z nich w okręgu tym jeszcze ma miejsce zamieszkania lub zwykłego pobytu. Jak każde pismo procesowe, musi zawierać szereg wymaganych przepisami prawa elementów i wniosków. Należy między innymi precyzyjnie określić żądanie pozwu – wskazać czy żądamy ustalenia rozwodu z orzekaniem o winie, czy też bez. Najszybszym, ale nie zawsze najbardziej opłacalnym dla nas, sposobem rozwiązania małżeństwa jest rozwód bez orzekania o winie. Wszystko zależy jednak od wielu indywidulanych okoliczności sprawy. Kolejnym istotnym elementem pozwu jest także jego uzasadnienie wraz z dowodami na poparcie naszych twierdzeń. Musimy podać wszystkie okoliczności, które świadczą o zupełnym i trwałym rozkładzie pożycia. Wskazanie wszystkich dowodów – świadków, dokumentów, zdjęć oraz właściwy dobór słów, które przekonają sąd do naszych racji może być bardzo trudne, zwłaszcza gdy kierują nami emocje. Porada prawna specjalisty może okazać się dla nas bardzo dużym wsparciem.

 

Alimenty

Alimenty - Rozwód
Pozew o alimenty

W pozwie o rozwód jednym z istotniejszych i w zasadzie najczęstszych wniosków jest wniosek o zasądzenie alimentów na rzecz niepełnoletnich dzieci. W pozwie o alimenty należy wskazać wysokość żądanych alimentów, którą determinują usprawiedliwione potrzeby dzieci. Sąd zasądzając alimenty bada możliwości majątkowe i zarobkowe zobowiązanego do ich zapłaty, gdyż od tego też zależy ich wysokość. Sąd będzie weryfikował również, czy wskazane przez uprawnionego małżonka potrzeby są uzasadnione. Rodzice powinni robić wszystko, aby rozwód w jak najmniejszym stopniu odbił się na dobru małoletniego dziecka, dlatego tak ważne jest prawidłowe przeprowadzenie sprawy rozwodowej. Podejmując decyzję o rozwodzie, powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniej kancelarii prawnej. Współpraca z prawnikami – radcami prawnymi, adwokat Częstochowa często umożliwia podejść do tematu w sposób obiektywny i profesjonalny.

 
 

Podział majątku

Podział majątku - rozwód

Z dniem uprawomocnienia się orzeczenia rozwodowego, ustaje majątkowa wspólność ustawowa (o ile taka panowała w naszym małżeństwie). Co do zasady każde z małżonków zachowuje równy udział w majątku wspólnym po rozwodzie. Od tej zasady są jednak pewne wyjątki. Jeśli udowodnimy przed sądem, że nasz małżonek w sposób rażący i uporczywy nie przyczyniał się do budowania wspólnego majątku mimo swoich możliwości, a dodatkowo zaniedbywał prowadzenie gospodarstwa domowego i nie przykładał się do wychowania dzieci, wówczas możliwe jest ustalenie nierównych udziałów w majątku wspólnym.

To kolejne pole do popisu dla adwokata lub radcy prawnego, prowadzącego naszą sprawę rozwodową. Samemu może być nam bardzo ciężko przekonać sąd do tego, że ustalenie nierównych udziałów jest uzasadnione ważnymi powodami.

 

Eksmisja małżonka

Określenie sposobu korzystania z mieszkania wspólnie zamieszkiwanego przez małżonków to kolejna sprawa, która wymaga rozstrzygnięcia przez sąd podczas rozprawy rozwodowej. Jak dzielić mieszkanie z małżonkiem, który nadużywa alkoholu, dopuszcza się aktów przemocy, jest agresywny i stanowi zagrożenie dla domowników? Naganne zachowanie to podstawa do wystąpienia w postępowaniu o rozwód z wnioskiem o eksmisję.

 

Każde, nawet z pozoru szczęśliwe, małżeństwo może okazać się katastrofą. Po co komplikować sobie życie i tkwić w związku bez przyszłości? Jeśli podejmiemy decyzję o rozwiązaniu naszego małżeństwa, najlepiej zwrócić się o pomoc do kancelarii prawnej, która należycie zadba o prawidłowy przebieg postępowania rozwodowego. To pozwoli nam uniknąć wielu podstawowych błędów, które często nieświadomie popełniamy przed sądem. Nieznajomość prawa szkodzi. Nie pozwól, żeby zaszkodziła Tobie! Jesteśmy do Twoich usług, radca prawny, prawnik Częstochowa.

KLIKNIJ I ZADZWOŃ!