Skip to content

Windykacja – Kancelaria Prawna Brodziak-Grzyb

Kancelaria udziela porad prawnych, zapewnia reprezentację przed sądami powszechnymi oraz administracyjnymi we wszystkich instancjach na terenie całego kraju, w postępowaniach egzekucyjnych oraz przed organami administracji publicznej.

O kancelarii
 

Praktyka i wiedza teoretyczna są gwarancją, że Klienci Kancelarii otrzymają specjalistyczną pomoc w kryzysowych sytuacjach na każdym etapie postępowania oraz satysfakcjonujące rozwiązanie powierzonej sprawy.

Celem Kancelarii jest zapewnienie szerokiego dostępu do profesjonalnej obsługi prawnej. Świadczymy usługi zarówno dla przedsiębiorstw jak i osób fizycznych.

Windykacja – Kancelaria Prawna Brodziak-Grzyb

Kancelaria zajmuje się dochodzeniem należności zarówno na rzecz osób fizycznych jak i przedsiębiorców. Każdy prawnik naszej kancelarii dokłada wszelkich starań, aby windykacja odbywała się w sposób rzetelny, z zachowaniem reguł przewidzianych prawem. Specjalizujemy się w dochodzeniu wszelkich roszczeń finansowych, od osób prywatnych i podmiotów gospodarczych. Kancelaria współpracuje z komornikami z Częstochowy oraz okolic. Każdy radca prawny czy adwokat, współpracujący z nami, zajmujący się Państwa sprawą pozostaje do Waszej dyspozycji przez cały czas windykacji, zarówno na etapie przedsądowym jak i w trakcie postępowania sądowego czy postępowania egzekucyjnego. Jako prawnicy podejmujemy wszelkie dopuszczalne prawem kroki prawne, mające na celu odzyskanie należności od dłużników. Staramy się, aby windykacja przebiegała sprawnie i szybko.

 

’’Ściąganie długów’’ – windykacja, postępowanie sądowe, postępowanie egzekucyjne.

Windykacja
Windykacja

Proces ’’ściągania długów’’ może odbywać się na wiele sposobów. Wiele zależy od okoliczności i stanu faktycznego sprawy. W porozumieniu z naszymi Klientami podejmujemy wszelkie możliwe działania mające na celu jak najszybsze wyegzekwowanie długu. Naszym obszarem działań jest przede wszystkim Częstochowa, ale też okolice jak np. Kłobuck, Wieluń, Myszków, Zawiercie. Często udaje nam się odzyskać należności już na etapie przedsądowym, na skutek otrzymania przez dłużnika oficjalnego wezwania do zapłaty. W przypadku, gdy wezwanie do zapłaty nie przynosi oczekiwanego rezultatu i nie prowadzi do odzyskania wierzytelności, podejmujemy sprawnie i szybko dalsze kroki prawne. Pozew o zapłatę nie może być już zlekceważony przez dłużnika bez konsekwencji dla niego. Nieregulowana płatność nie może być akceptowana przez wierzycieli. Po uzyskaniu klauzuli wykonalności kierujemy sprawę na drogę postępowania egzekucyjnego, gdzie komornik w drodze przymusu państwowego podejmuje stosowne działania egzekucyjne.

 

Dłużnik niewypłacalny.

WindykacjaW sprawach zobowiązań niezwykle istotny jest czas. Z naszego doświadczenia wynika, że wielu dłużników podejmuje szereg działań mających na celu ’’ucieczkę z majątkiem’’. Należy wówczas działać profesjonalnie i w miarę możliwości szybko z zastosowaniem odpowiednich instytucji prawnych. To sprawi, że wierzyciel zwiększy swoje szanse na odzyskanie należnych mu pieniędzy. Wyspecjalizowany zespół prawników naszej Kancelarii robi wszystko, aby doprowadzić do tego, by długi zostały spłacone przez dłużnika. Kancelaria monitoruje nie tylko etap postępowania sądowego, ale również postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika. Komornik prowadzący daną egzekucję pozostaje w stałym kontakcie z prawnikami naszej Kancelarii.

Dzięki temu Kancelaria posiada wszystkie niezbędne i aktualne informacje na temat toczącego się postępowania, jego stanu i rokowań oraz samego dłużnika, co pozwala nam ustalić i realizować inne prawnie dopuszczalne sposoby na odzyskanie należności. Egzekucja w niektórych przypadkach może być długotrwała i irytująca. Dłużnicy szukają różnych kruczków prawnych i korzystają z wszelkich przysługujących im środków, aby uniknąć odpowiedzialności za swoje zobowiązania. Stąd też warto oddać egzekwowanie należnych nam pieniędzy w ręce specjalistów. Brak zapłaty powinien być skutecznie ścigany, tak aby dłużnicy nie czuli się bezkarni. Należy pamiętać, że niezależnie od tego w jakiej formie działamy, czy jako osoba fizyczna czy firma, możemy jeszcze odzyskać należne nam pieniądze.

 

Działania, a skuteczność.

Jako Kancelaria dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania przynosiły oczekiwane rezultaty. Każdy wierzyciel pragnie odzyskania swojego długu. To jest dla niego najważniejsze i w tym celu zwraca się do nas o pomoc. Podejmując się każdej sprawy przedstawiamy w miarę możliwości rokowania. W pierwszej kolejności podejmujemy próby polubownego załatwienia sprawy z dłużnikiem, udzielając im stosownego, ostatecznego terminu na realizację swojego zobowiązania. Jeżeli to nie prowadzi do załatwienia sprawy, niezwłocznie kierujemy sprawę do Sądu i zmierzamy do uzyskania tytułu wykonawczego.

Kolejnym etapem, w zależności od zachowania dłużnika, jest wszczęcie postępowania egzekucyjnego u solidnych Komorników. Działania windykacyjne dopasowywane są oczywiście do potrzeb indywidualnych naszych Klientów. Czas oczekiwania na nakaz zapłaty czy wyrok, a następnie klauzulę wykonalności staramy się skrócić do minimum. Kancelaria zajmuje się licznymi sprawami windykacyjnymi, zarówno tymi dotyczącymi małych długów, jak i tych większych, dlatego każdy kto ma problem z dłużnikami i nie znajduje sposobu na odzyskanie pieniędzy może skorzystać z naszych usług.

KLIKNIJ I ZADZWOŃ!